Liigu põhisisu juurde
Koondis ja suurvõistlused
Meeskondade statistika Eesti sportlased välismaal
Koondis ja suurvõistlused
Meeskondade süvastatistika kogu hooaja kohta — Eesti-Läti liiga põhiturniir ning mõlemad play-off'id koos. Reitingud on punktid 100 rünnaku (possessiooni) kohta; rünnakute arv on hinnatud viskete, vabavisete, pallikaotuste ja ründelaudade põhjal. Iga tabeli all on näitajate selgitus.
Reitingud · 2024-25 Rünnak ja kaitse 100 rünnaku (possessiooni) kohta· veerule klõpsates sorteerid
Rünnak ja kaitse 100 rünnaku (possessiooni) kohta · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› W–L PPG OPP PPG +/− Pace ORtg DRtg NetRtg 1 VEF Rīga 30–4 85,0 71,4 +13,6 74,6 113,8 95,6 +18,2 2 BC Kalev/Cramo 37–8 88,7 76,5 +12,2 76,5 115,9 100,0 +16,0 3 Rīgas Zeļļi 26–9 83,8 72,3 +11,5 75,5 111,0 95,7 +15,3 4 Valmiera Glass VIA 17–13 82,3 77,3 +5,0 74,1 111,2 104,4 +6,8 5 BK Ventspils 15–16 88,2 85,1 +3,2 78,1 113,0 109,0 +4,0 6 BK Ogre 19–14 80,8 78,0 +2,8 74,4 108,7 104,9 +3,8 7 Tartu Ülikool Maks & Moorits 26–19 81,6 80,0 +1,6 75,4 108,3 106,1 8 BK Liepāja 15–15 83,4 81,9 +1,5 76,9 108,5 106,6 9 UTILITAS RAPLA 20–21 82,5 81,8 +0,8 76,5 107,9 106,9 10 TalTech/ALEXELA 21–20 79,8 81,1 −1,4 74,3 107,3 109,2 11 Pärnu Sadam 13–20 80,3 85,6 −5,2 75,3 106,7 113,6 12 Keila Coolbet 8–23 75,7 84,4 −8,7 76,4 99,2 110,5 13 Viimsi 6–26 72,1 85,8 −13,7 74,6 96,6 115,0 14 Latvijas Universitāte 3–25 69,8 85,5 −15,7 76,5 91,2 111,8 15 Keila KK 4–27 74,4 91,5 −17,1 81,4 91,4 112,4
+2,2
+1,9
+1,0
−1,8
−7,0
−11,4
−18,4
−20,5
−21,0
W–L — võidud–kaotused · PPG/OPP PPG — visatud/lubatud punkte mängus · Pace — rünnakute (possessioonide) arv mängus · ORtg/DRtg — visatud/lubatud punkte 100 rünnaku kohta · NetRtg — nende vahe: mida suurem, seda tugevam meeskond.
Neli tegurit Rünnak (eFG%, pallikaotused, ründelauad, vabavisked) ja kaitse· veerule klõpsates sorteerid
Rünnak (eFG%, pallikaotused, ründelauad, vabavisked) ja kaitse · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› eFG% TOV% ORB% FTr Opp eFG% Opp TOV% Opp FTr 1 BC Kalev/Cramo 55,5% 14,3% 32,1% 24,0% 47,6% 16,7% 22,2% 2 BK Ventspils 54,0% 15,9% 30,9% 27,2% 53,3% 15,5% 27,6% 3 VEF Rīga 53,2% 14,0% 34,0% 23,0% 46,5% 18,9% 26,6% 4 Rīgas Zeļļi 52,5% 14,1% 32,5% 19,9% 45,8% 18,3% 24,5% 5 BK Ogre 51,9% 14,9% 31,0% 22,7% 47,1% 12,1% 23,0% 6 Valmiera Glass VIA 51,3% 15,2% 33,8% 27,7% 48,8% 14,2% 19,4% 7 UTILITAS RAPLA 51,3% 14,1% 29,9% 22,0% 53,3% 17,1% 24,4% 8 TalTech/ALEXELA 51,1% 15,3% 28,7% 27,5% 53,0% 15,3% 26,1% 9 BK Liepāja 51,1% 15,3% 33,0% 23,2% 49,6% 14,2% 25,1% 10 Pärnu Sadam 51,0% 14,5% 26,8% 25,4% 53,9% 12,5% 20,1% 11 Viimsi 50,4% 20,3% 27,5% 24,5% 56,4% 16,3% 22,5% 12 Tartu Ülikool Maks & Moorits 49,7% 15,4% 33,9% 27,6% 51,4% 15,1% 23,9% 13 Keila Coolbet 47,7% 16,0% 28,1% 23,3% 51,7% 14,0% 25,6% 14 Keila KK 46,2% 17,9% 22,7% 19,4% 53,7% 17,0% 26,4% 15 Latvijas Universitāte 45,1% 18,6% 29,3% 21,9% 53,8% 15,8% 23,3%
Neli tegurit on võitmise põhikomponendid: eFG% — visketabavus, kus kaugvise loeb 1,5 viset · TOV% — pallikaotuste osakaal rünnakutest · ORB% — ründelauas võidetud pallide osakaal oma mööda läinud visetest · FTr — tabatud vabaviskeid väljakuviske kohta. (K) tähistab sama näitajat kaitses ehk vastaste vastu. Kaitse-ORB% pole näidatud — allikas ei paku seda kõigi mängude kohta.
Visked ja mängujoonis Tabavus, kaugviskemaht ja mängu tempo-näitajad mängu kohta· veerule klõpsates sorteerid
Tabavus, kaugviskemaht ja mängu tempo-näitajad mängu kohta · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› FG% 3P% FT% 3PAr 3PM REB AST STL BLK TO 1 BC Kalev/Cramo 49,1% 34,4% 72,9% 37,3% 8,4 39,0 20,5 8,8 2,9 12,5 2 BK Ventspils 46,4% 34,0% 76,0% 44,2% 9,8 37,2 17,4 7,7 1,8 14,3 3 VEF Rīga 46,1% 34,3% 71,5% 41,6% 9,4 39,9 17,6 9,5 3,4 12,2 4 UTILITAS RAPLA 45,8% 31,9% 68,4% 34,3% 7,2 37,9 19,9 8,3 1,5 12,4 5 Rīgas Zeļļi 45,7% 32,3% 69,1% 42,3% 9,1 39,7 20,2 9,1 3,7 12,4 6 Valmiera Glass VIA 44,9% 35,4% 74,9% 36,3% 8,1 39,2 17,0 6,8 3,2 13,2 7 BK Liepāja 44,8% 30,1% 70,5% 41,8% 8,4 40,3 16,1 6,4 2,0 13,8 8 BK Ogre 44,4% 34,8% 69,6% 43,1% 9,6 41,3 17,2 4,8 1,9 12,8 9 Viimsi 44,4% 30,8% 67,1% 38,6% 6,8 32,0 17,3 7,0 1,5 17,0 10 Pärnu Sadam 44,2% 32,7% 71,4% 41,7% 8,6 35,9 16,8 6,2 2,2 12,4 11 TalTech/ALEXELA 44,0% 32,8% 71,5% 43,2% 8,7 36,1 17,6 6,6 2,6 13,0 12 Tartu Ülikool Maks & Moorits 43,6% 31,8% 72,9% 38,3% 7,8 40,1 17,4 6,5 2,3 13,6 13 Keila Coolbet 41,3% 31,4% 68,3% 40,5% 8,1 37,1 13,8 6,3 2,4 14,0 14 Latvijas Universitāte 40,5% 24,7% 64,3% 37,3% 5,7 36,2 14,8 7,0 2,1 16,4 15 Keila KK 39,8% 28,5% 68,5% 44,6% 8,5 34,2 15,6 9,6 2,8 16,4
FG%/3P%/FT% — visketabavus väljakult (koos kaugvisetega), kaugvisetest ja vabavisetest · 3PAr — kaugvisete osakaal kõigist visetest · 3PM — tabatud kaugviskeid mängus · REB — lauapalle · AST — korvisööte · STL — vaheltlõikeid · BLK — blokeeringuid · TO — pallikaotusi mängus.
Kodus ja võõrsil Jaotus, tasavägised lõpud ja seeriad· veerule klõpsates sorteerid
Jaotus, tasavägised lõpud ja seeriad · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› Home +/− home Away +/− away Clutch W streak L streak 1 BC Kalev/Cramo 21–4 +13,6 16–4 +10,4 8–3 14 2 2 VEF Rīga 17–1 +15,8 13–3 +11,2 4–1 13 1 3 Rīgas Zeļļi 17–0 +14,5 9–9 +8,7 4–3 12 2 4 Tartu Ülikool Maks & Moorits 14–8 +1,4 12–11 +1,9 12–9 7 2 5 TalTech/ALEXELA 15–6 +2,2 6–14 −5,1 5–5 7 5 6 UTILITAS RAPLA 14–6 +7,2 6–15 −5,4 5–3 3 4 7 BK Ogre 10–6 +3,0 9–8 +2,6 5–5 4 3 8 Valmiera Glass VIA 11–4 +11,3 6–9 −1,2 6–5 3 3 9 BK Liepāja 9–6 +3,5 6–9 −0,6 5–6 3 3 10 BK Ventspils 10–5 +10,3 5–11 −3,6 4–4 3 4 11 Pärnu Sadam 7–9 −4,1 6–11 −6,4 3–5 4 7 12 Keila Coolbet 6–9 −6,4 2–14 −10,8 3–9 4 13 13 Viimsi 3–13 −10,8 3–13 −16,7 2–7 1 9 14 Keila KK 4–11 −13,3 0–16 −20,6 1–2 1 11 15 Latvijas Universitāte 3–11 −13,1 0–14 −18,4 2–2 1 11
Tasavägised — mängud, mis otsustati 5 või vähema punktiga. Võidu- ja kaotusteseeria on hooaja pikimad järjestikused seeriad.
Veerandaegade profiil Keskmine skoor veerandaja kaupa: visatud–lubatud (vahe)· veerule klõpsates sorteerid
Keskmine skoor veerandaja kaupa: visatud–lubatud (vahe) · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› Q1 Q2 Q3 Q4 Comebacks 1 VEF Rīga 22,0–19,1 (+2,9) 21,8–17,7 (+4,1) 20,6–16,4 (+4,3) 20,1–17,9 (+2,2) 3 2 BC Kalev/Cramo 23,6–18,2 (+5,3) 22,2–20,3 (+1,9) 20,8–19,6 (+1,2) 22,1–18,3 (+3,8) 5 3 Rīgas Zeļļi 21,2–18,9 (+2,3) 20,5–18,1 (+2,5) 20,3–17,9 (+2,4) 21,7–17,4 (+4,3) 5 4 Valmiera Glass VIA 20,3–20,4 (−0,1) 20,0–18,3 (+1,7) 20,2–19,2 (+0,9) 21,4–19,0 (+2,4) 2 5 BK Ventspils 23,0–20,2 (+2,8) 22,7–20,9 (+1,8) 22,0–20,8 (+1,2) 19,2–21,7 (−2,5) 1 6 BK Ogre 20,1–20,0 (+0,2) 21,2–19,3 (+1,8) 18,6–18,3 (+0,3) 20,7–20,0 (+0,7) 3 7 Tartu Ülikool Maks & Moorits 20,1–20,4 (−0,3) 19,5–19,8 (−0,3) 20,1–18,5 (+1,6) 20,8–20,1 (+0,7) 4 8 UTILITAS RAPLA 20,5–20,2 (+0,3) 20,6–21,0 (−0,5) 20,1–19,6 (+0,5) 20,3–19,6 (+0,7) 5 9 BK Liepāja 22,5–20,3 (+2,2) 19,2–19,2 (±0,0) 20,9–21,5 (−0,6) 19,2–20,1 (−0,9) 3 10 TalTech/ALEXELA 19,4–20,3 (−0,9) 20,2–20,0 (+0,2) 19,6–20,2 (−0,6) 20,3–20,3 (±0,0) 3 11 Pärnu Sadam 18,5–21,7 (−3,2) 19,5–21,3 (−1,8) 21,8–20,5 (+1,2) 20,4–21,7 (−1,3) 5 12 Keila Coolbet 19,2–21,7 (−2,5) 19,1–20,7 (−1,6) 18,7–19,8 (−1,1) 18,7–22,2 (−3,5) 1 13 Viimsi 18,6–21,4 (−2,8) 17,4–20,2 (−2,8) 17,4–22,4 (−5,1) 18,3–21,4 (−3,2) 3 14 Latvijas Universitāte 17,3–21,3 (−3,9) 17,5–21,4 (−3,9) 17,1–21,5 (−4,4) 17,4–21,0 (−3,6) 0 15 Keila KK 18,5–23,5 (−5,0) 19,1–23,6 (−4,5) 18,4–22,6 (−4,2) 18,5–21,7 (−3,3) 0
Iga veerandaja lahter: keskmiselt visatud–lubatud punktid ja sulgudes vahe. Tagasitulekuid — võidud mängudes, kus 3. veerandaja järel oldi kaotusseisus.
Oodatavad võidud Tegelikud võidud vs punktivahest oodatavad võidud (Pythagorase valem)· veerule klõpsates sorteerid
Tegelikud võidud vs punktivahest oodatavad võidud (Pythagorase valem) · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› W–L Exp. W Diff 1 Viimsi 6–26 2,6 +3,4 2 Pärnu Sadam 13–20 9,6 +3,4 3 TalTech/ALEXELA 21–20 18,1 +2,9 4 Keila Coolbet 8–23 5,6 +2,4 5 Keila KK 4–27 1,6 +2,4 6 Latvijas Universitāte 3–25 1,5 +1,5 7 Tartu Ülikool Maks & Moorits 26–19 25,7 +0,3 8 VEF Rīga 30–4 31,3 −1,3 9 BK Ogre 19–14 20,5 −1,5 10 UTILITAS RAPLA 20–21 21,8 −1,8 11 BK Liepāja 15–15 16,9 −1,9 12 BC Kalev/Cramo 37–8 40,0 −3,0 13 Valmiera Glass VIA 17–13 21,2 −4,2 14 BK Ventspils 15–16 19,4 −4,4 15 Rīgas Zeļļi 26–9 31,1 −5,1
Oodatud võidud tulenevad hooaja visatud ja lubatud punktidest (Pythagorase valem). Plussis vahe tähendab, et meeskond on võitnud oodatust rohkem — tihti tasavägiste mängude oskuse või õnne toel; miinus viitab vastupidisele.
BK Ogre 0–4 0–3 1–1 4–0 2–0 — 1–1 0–2 2–0 1–1 1–1 1–1 2–0 2–0 2–0
BK Liepāja 1–1 0–4 0–2 1–1 0–2 2–0 0–2 — 1–1 1–1 2–0 2–0 2–0 2–0 1–1
Viimsi 0–2 0–2 1–1 0–2 0–2 0–2 1–5 0–2 0–2 0–2 1–1 0–2 — 2–0 1–1
Keila KK 0–2 0–5 0–2 0–2 0–2 0–2 0–2 1–1 0–2 0–2 0–2 1–1 1–1 1–1 —