Liigu põhisisu juurde
Koondis ja suurvõistlused
Meeskondade statistika Eesti sportlased välismaal
Koondis ja suurvõistlused
Meeskondade süvastatistika kogu hooaja kohta — Eesti-Läti liiga põhiturniir ning mõlemad play-off'id koos. Reitingud on punktid 100 rünnaku (possessiooni) kohta; rünnakute arv on hinnatud viskete, vabavisete, pallikaotuste ja ründelaudade põhjal. Iga tabeli all on näitajate selgitus.
Reitingud · 2022-23 Rünnak ja kaitse 100 rünnaku (possessiooni) kohta· veerule klõpsates sorteerid
Rünnak ja kaitse 100 rünnaku (possessiooni) kohta · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› W–L PPG OPP PPG +/− Pace ORtg DRtg NetRtg 1 BC Prometey 33–2 93,7 71,9 +21,9 77,7 120,7 92,5 +28,1 2 VEF Rīga 27–7 83,4 69,7 +13,7 71,2 117,1 97,8 +19,3 3 BC Kalev/Cramo 36–7 85,3 71,6 +13,7 74,6 114,3 96,0 +18,4 4 BK Ventspils 20–13 86,0 81,4 +4,6 78,3 109,8 104,0 +5,9 5 Tartu Ülikool Maks & Moorits 29–17 80,0 75,8 +4,2 74,7 107,1 101,4 +5,6 6 AVIS UTILITAS Rapla 20–17 78,0 75,7 +2,3 75,9 102,8 99,8 +3,0 7 BK Ogre 17–15 78,3 77,6 +0,8 74,0 105,9 104,9 8 Pärnu Sadam 20–25 78,7 78,8 −0,1 74,6 105,5 105,6 9 Viimsi/Sportland 21–23 79,8 81,5 −1,8 75,9 105,1 107,4 10 TalTech/OPTIBET 12–21 77,5 80,4 −2,9 73,5 105,5 109,4 11 Latvijas Universitāte 10–20 72,8 76,9 −4,1 75,2 96,9 102,4 12 BK Liepāja 12–18 78,3 84,7 −6,4 77,4 101,1 109,5 13 Tallinna Kalev/Audentes 7–26 74,9 82,0 −7,1 76,4 98,0 107,3 14 Keila KK 11–22 77,7 87,1 −9,4 79,3 97,9 109,8 15 Valmiera Glass VIA 6–24 73,6 92,9 −19,3 78,6 93,6 118,1 16 BC Tarvas 3–27 72,7 94,6 −21,9 78,6 92,4 120,3
+1,0
−0,1
−2,3
−3,9
−5,5
−8,3
−9,3
−11,9
−24,5
−27,9
W–L — võidud–kaotused · PPG/OPP PPG — visatud/lubatud punkte mängus · Pace — rünnakute (possessioonide) arv mängus · ORtg/DRtg — visatud/lubatud punkte 100 rünnaku kohta · NetRtg — nende vahe: mida suurem, seda tugevam meeskond.
Neli tegurit Rünnak (eFG%, pallikaotused, ründelauad, vabavisked) ja kaitse· veerule klõpsates sorteerid
Rünnak (eFG%, pallikaotused, ründelauad, vabavisked) ja kaitse · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› eFG% TOV% ORB% FTr Opp eFG% Opp TOV% Opp FTr 1 BC Prometey 56,3% 13,5% 37,4% 20,3% 46,7% 18,0% 17,0% 2 VEF Rīga 55,3% 14,6% 36,0% 21,2% 48,9% 17,6% 20,0% 3 BC Kalev/Cramo 54,3% 13,7% 31,7% 18,6% 48,5% 19,3% 21,0% 4 BK Ventspils 53,0% 15,4% 33,3% 19,8% 51,9% 16,2% 19,3% 5 Tartu Ülikool Maks & Moorits 52,1% 16,6% 34,5% 18,6% 47,0% 13,6% 16,0% 6 BK Ogre 51,5% 15,9% 28,3% 21,9% 51,5% 16,0% 19,5% 7 TalTech/OPTIBET 50,9% 14,8% 29,6% 17,3% 52,6% 16,2% 24,3% 8 Viimsi/Sportland 50,8% 15,5% 28,9% 20,9% 51,6% 15,6% 19,5% 9 BK Liepāja 50,7% 17,4% 27,4% 21,8% 52,0% 14,9% 20,5% 10 AVIS UTILITAS Rapla 50,6% 15,9% 28,7% 17,0% 50,0% 18,4% 22,3% 11 Pärnu Sadam 48,9% 14,8% 33,6% 21,2% 50,5% 15,3% 20,5% 12 BC Tarvas 48,0% 19,3% 25,6% 16,5% 57,1% 13,9% 23,8% 13 Latvijas Universitāte 47,9% 17,8% 28,8% 20,7% 48,4% 15,8% 22,7% 14 Tallinna Kalev/Audentes 47,7% 16,9% 26,7% 24,2% 50,8% 14,1% 19,9% 15 Keila KK 47,6% 17,0% 26,5% 21,7% 54,0% 16,4% 20,4% 16 Valmiera Glass VIA 46,8% 18,1% 26,1% 20,9% 56,1% 13,9% 17,3%
Neli tegurit on võitmise põhikomponendid: eFG% — visketabavus, kus kaugvise loeb 1,5 viset · TOV% — pallikaotuste osakaal rünnakutest · ORB% — ründelauas võidetud pallide osakaal oma mööda läinud visetest · FTr — tabatud vabaviskeid väljakuviske kohta. (K) tähistab sama näitajat kaitses ehk vastaste vastu. Kaitse-ORB% pole näidatud — allikas ei paku seda kõigi mängude kohta.
Visked ja mängujoonis Tabavus, kaugviskemaht ja mängu tempo-näitajad mängu kohta· veerule klõpsates sorteerid
Tabavus, kaugviskemaht ja mängu tempo-näitajad mängu kohta · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› FG% 3P% FT% 3PAr 3PM REB AST STL BLK TO 1 BC Prometey 48,7% 35,3% 71,2% 43,3% 10,8 44,6 23,1 9,4 4,1 12,4 2 VEF Rīga 47,6% 36,2% 69,2% 42,9% 9,8 38,8 18,4 7,3 2,2 12,3 3 BC Kalev/Cramo 47,6% 36,2% 73,9% 37,4% 9,1 37,9 19,9 9,5 2,2 11,8 4 Tartu Ülikool Maks & Moorits 46,5% 31,2% 67,0% 35,9% 7,3 41,6 17,5 6,4 4,3 14,5 5 BK Ventspils 45,6% 33,2% 65,4% 44,2% 10,1 40,9 20,0 7,7 3,1 14,1 6 Viimsi/Sportland 45,2% 29,1% 72,0% 39,0% 7,4 35,9 18,9 7,3 2,4 13,5 7 AVIS UTILITAS Rapla 44,2% 32,2% 68,5% 39,8% 8,5 37,5 18,5 9,3 2,3 13,8 8 BK Liepāja 44,2% 30,8% 72,3% 42,0% 8,2 36,5 18,2 7,6 2,4 15,2 9 Pärnu Sadam 43,6% 30,4% 70,9% 34,5% 6,9 39,6 15,8 7,0 2,0 13,0 10 BK Ogre 43,3% 33,7% 74,8% 48,7% 10,3 36,4 18,6 6,1 1,7 13,4 11 TalTech/OPTIBET 43,0% 33,6% 66,9% 47,4% 10,4 36,1 16,5 7,4 2,1 12,6 12 Latvijas Universitāte 42,1% 32,0% 70,2% 36,1% 7,2 38,0 16,3 6,7 1,9 15,3 13 Valmiera Glass VIA 41,7% 28,4% 69,7% 35,8% 6,5 34,7 13,6 6,1 2,6 16,1 14 Tallinna Kalev/Audentes 41,7% 29,5% 69,6% 40,4% 7,5 38,5 17,5 5,9 1,6 14,7 15 BC Tarvas 41,6% 32,9% 70,5% 38,6% 8,2 34,6 17,0 7,2 2,0 17,0 16 Keila KK 41,1% 30,4% 75,1% 42,7% 8,6 35,9 16,2 7,5 1,8 15,4
FG%/3P%/FT% — visketabavus väljakult (koos kaugvisetega), kaugvisetest ja vabavisetest · 3PAr — kaugvisete osakaal kõigist visetest · 3PM — tabatud kaugviskeid mängus · REB — lauapalle · AST — korvisööte · STL — vaheltlõikeid · BLK — blokeeringuid · TO — pallikaotusi mängus.
Kodus ja võõrsil Jaotus, tasavägised lõpud ja seeriad· veerule klõpsates sorteerid
Jaotus, tasavägised lõpud ja seeriad · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› Home +/− home Away +/− away Clutch W streak L streak 1 BC Kalev/Cramo 20–3 +15,3 16–4 +11,8 4–4 9 2 2 BC Prometey 19–0 +23,6 14–2 +19,8 3–1 22 1 3 Tartu Ülikool Maks & Moorits 15–9 +5,0 14–8 +3,3 5–2 7 4 4 VEF Rīga 14–2 +19,9 13–5 +8,2 3–1 16 2 5 Viimsi/Sportland 13–9 +1,0 8–14 −4,5 6–6 4 5 6 AVIS UTILITAS Rapla 10–9 +3,5 10–8 +1,0 5–3 5 3 7 Pärnu Sadam 10–11 +1,3 10–14 −1,3 4–8 3 6 8 BK Ventspils 11–5 +10,4 9–8 −0,9 1–1 6 4 9 BK Ogre 10–6 +6,2 7–9 −4,7 4–1 4 5 10 BK Liepāja 8–7 −1,6 4–11 −11,3 8–7 2 6 11 TalTech/OPTIBET 8–8 +2,6 4–13 −8,1 1–3 3 5 12 Keila KK 6–10 −6,8 5–12 −11,9 5–4 3 9 13 Latvijas Universitāte 6–9 −1,1 4–11 −7,2 5–4 2 6 14 Tallinna Kalev/Audentes 4–12 −4,1 3–14 −10,0 2–9 3 10 15 Valmiera Glass VIA 5–10 −13,8 1–14 −24,7 2–1 1 8 16 BC Tarvas 3–12 −13,4 0–15 −30,5 0–3 1 12
Tasavägised — mängud, mis otsustati 5 või vähema punktiga. Võidu- ja kaotusteseeria on hooaja pikimad järjestikused seeriad.
Veerandaegade profiil Keskmine skoor veerandaja kaupa: visatud–lubatud (vahe)· veerule klõpsates sorteerid
Keskmine skoor veerandaja kaupa: visatud–lubatud (vahe) · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› Q1 Q2 Q3 Q4 Comebacks 1 BC Prometey 24,9–17,3 (+7,7) 23,2–18,8 (+4,4) 23,5–16,9 (+6,6) 21,3–18,1 (+3,2) 2 2 BC Kalev/Cramo 20,9–17,8 (+3,0) 21,5–18,0 (+3,6) 20,9–18,8 (+2,1) 21,6–16,5 (+5,0) 5 3 VEF Rīga 21,4–17,1 (+4,4) 21,6–17,3 (+4,3) 19,1–18,5 (+0,6) 21,3–16,9 (+4,4) 0 4 BK Ventspils 21,6–21,1 (+0,5) 21,0–18,4 (+2,6) 20,1–20,2 (−0,1) 22,9–21,5 (+1,4) 3 5 Tartu Ülikool Maks & Moorits 19,5–19,0 (+0,4) 20,9–19,0 (+1,9) 20,0–18,4 (+1,6) 19,1–18,9 (+0,2) 5 6 AVIS UTILITAS Rapla 19,8–20,2 (−0,5) 18,2–18,5 (−0,4) 19,7–19,2 (+0,5) 19,9–17,4 (+2,5) 3 7 BK Ogre 18,5–20,4 (−1,9) 20,7–20,3 (+0,4) 20,3–17,9 (+2,4) 18,9–19,0 (−0,1) 1 8 Pärnu Sadam 19,2–19,2 (±0,0) 19,9–19,1 (+0,8) 19,5–19,0 (+0,5) 18,8–20,1 (−1,2) 3 9 Viimsi/Sportland 19,9–20,5 (−0,6) 21,0–20,5 (+0,5) 19,8–20,0 (−0,2) 18,4–20,0 (−1,5) 1 10 TalTech/OPTIBET 18,7–19,8 (−1,2) 19,1–20,9 (−1,8) 20,1–18,6 (+1,4) 19,7–21,0 (−1,3) 0 11 Latvijas Universitāte 17,9–18,7 (−0,8) 18,6–19,2 (−0,6) 17,5–19,1 (−1,6) 18,7–19,9 (−1,1) 3 12 BK Liepāja 20,5–21,2 (−0,7) 19,8–21,5 (−1,6) 18,0–19,7 (−1,7) 18,4–20,9 (−2,5) 2 13 Tallinna Kalev/Audentes 17,6–20,8 (−3,2) 18,7–19,7 (−0,9) 17,9–20,5 (−2,6) 20,1–20,2 (−0,1) 0 14 Keila KK 21,9–20,8 (+1,1) 17,8–22,4 (−4,5) 19,2–22,3 (−3,2) 18,4–21,3 (−2,9) 2 15 Valmiera Glass VIA 17,8–23,4 (−5,6) 18,0–23,0 (−5,0) 19,3–24,1 (−4,8) 18,0–22,1 (−4,1) 1 16 BC Tarvas 19,1–24,4 (−5,3) 17,1–24,6 (−7,5) 18,8–23,5 (−4,7) 17,4–21,6 (−4,1) 0
Iga veerandaja lahter: keskmiselt visatud–lubatud punktid ja sulgudes vahe. Tagasitulekuid — võidud mängudes, kus 3. veerandaja järel oldi kaotusseisus.
Oodatavad võidud Tegelikud võidud vs punktivahest oodatavad võidud (Pythagorase valem)· veerule klõpsates sorteerid
Tegelikud võidud vs punktivahest oodatavad võidud (Pythagorase valem) · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› W–L Exp. W Diff 1 Keila KK 11–22 5,5 +5,5 2 Valmiera Glass VIA 6–24 1,1 +4,9 3 BK Liepāja 12–18 7,5 +4,5 4 Viimsi/Sportland 21–23 18,7 +2,3 5 BC Tarvas 3–27 0,7 +2,3 6 Latvijas Universitāte 10–20 9,5 +0,5 7 BK Ogre 17–15 17,1 −0,1 8 Tallinna Kalev/Audentes 7–26 7,2 −0,2 9 TalTech/OPTIBET 12–21 12,4 −0,4 10 BC Prometey 33–2 34,2 −1,2 11 AVIS UTILITAS Rapla 20–17 22,3 −2,3 12 Pärnu Sadam 20–25 22,3 −2,3 13 Tartu Ülikool Maks & Moorits 29–17 31,3 −2,3 14 BK Ventspils 20–13 22,6 −2,6 15 BC Kalev/Cramo 36–7 39,6 −3,6 16 VEF Rīga 27–7 31,5 −4,5
Oodatud võidud tulenevad hooaja visatud ja lubatud punktidest (Pythagorase valem). Plussis vahe tähendab, et meeskond on võitnud oodatust rohkem — tihti tasavägiste mängude oskuse või õnne toel; miinus viitab vastupidisele.
VEF Rīga 0–3 — 2–1 1–1 2–0 4–0 2–0 2–0 1–1 2–0 2–0 1–1 2–0 2–0 2–0 2–0
BK Ogre 0–2 0–2 0–4 1–1 1–1 1–1 — 1–1 1–1 2–0 2–0 2–0 2–0 2–0 1–1 1–1
Pärnu Sadam 0–2 0–2 0–2 1–1 2–5 4–3 1–1 — 4–3 0–2 1–1 1–1 1–1 2–0 1–1 2–0
BK Liepāja 0–2 1–1 1–1 1–1 0–2 0–2 0–2 1–1 1–1 1–1 0–2 — 2–0 1–1 2–0 1–1
Keila KK 0–2 0–2 0–2 0–2 2–3 0–2 0–2 0–2 1–1 1–1 0–2 1–1 2–0 — 2–0 2–0
BC Tarvas 0–2 0–2 0–2 0–2 0–2 0–2 1–1 0–2 0–2 0–2 0–2 1–1 0–2 0–2 1–1 —