Liigu põhisisu juurde
Koondis ja suurvõistlused
Meeskondade statistika Eesti sportlased välismaal
Koondis ja suurvõistlused
Meeskondade süvastatistika kogu hooaja kohta — Eesti-Läti liiga põhiturniir ning mõlemad play-off'id koos. Reitingud on punktid 100 rünnaku (possessiooni) kohta; rünnakute arv on hinnatud viskete, vabavisete, pallikaotuste ja ründelaudade põhjal. Iga tabeli all on näitajate selgitus.
Reitingud · 2019-20 Rünnak ja kaitse 100 rünnaku (possessiooni) kohta· veerule klõpsates sorteerid
Rünnak ja kaitse 100 rünnaku (possessiooni) kohta · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› W–L PPG OPP PPG +/− Pace ORtg DRtg NetRtg 1 BC Kalev/Cramo 22–3 93,0 69,3 +23,7 73,9 125,8 93,8 +32,0 2 BK Ventspils 20–6 95,2 74,3 +20,9 76,4 124,6 97,3 +27,3 3 VEF Rīga 24–2 86,7 71,4 +15,3 72,7 119,2 98,2 +21,1 4 BK Ogre 23–3 91,8 78,5 +13,3 76,8 119,4 102,1 +17,3 5 Jurmala Betsafe 13–11 78,4 75,2 +3,3 74,0 106,0 101,6 +4,4 6 AVIS UTILITAS Rapla 13–12 77,7 79,4 −1,7 73,7 105,3 107,6 −2,3 7 Pärnu Sadam 13–13 81,5 83,5 −2,0 75,0 108,6 111,3 8 Tallinna Kalev/TLÜ 9–16 84,2 87,4 −3,2 77,8 108,2 112,4 9 Rakvere Tarvas 12–14 80,5 84,9 −4,3 76,3 105,5 111,2 10 Tartu Ülikool 11–14 74,9 82,2 −7,3 74,4 100,7 110,6 11 Valmiera Glass VIA 9–17 81,7 89,5 −7,8 78,7 103,9 113,8 12 Taltech 8–18 81,7 91,5 −9,7 77,6 105,4 117,9 13 Latvijas Universitāte 7–19 71,1 81,6 −10,5 75,7 93,9 107,8 14 BK Liepāja 4–21 77,6 92,7 −15,2 78,5 98,8 118,1 15 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 1–20 74,9 92,9 −18,0 75,7 98,9 122,7
−2,7
−4,1
−5,7
−9,8
−9,9
−12,5
−13,9
−19,3
−23,8
W–L — võidud–kaotused · PPG/OPP PPG — visatud/lubatud punkte mängus · Pace — rünnakute (possessioonide) arv mängus · ORtg/DRtg — visatud/lubatud punkte 100 rünnaku kohta · NetRtg — nende vahe: mida suurem, seda tugevam meeskond.
Neli tegurit Rünnak (eFG%, pallikaotused, ründelauad, vabavisked) ja kaitse· veerule klõpsates sorteerid
Rünnak (eFG%, pallikaotused, ründelauad, vabavisked) ja kaitse · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› eFG% TOV% ORB% FTr Opp eFG% Opp TOV% Opp FTr 1 BC Kalev/Cramo 60,4% 13,4% 32,5% 22,3% 47,3% 18,6% 18,3% 2 BK Ventspils 58,0% 11,2% 32,4% 23,1% 47,0% 15,5% 19,8% 3 BK Ogre 57,3% 14,9% 33,3% 23,7% 50,6% 16,6% 20,0% 4 VEF Rīga 56,2% 13,6% 33,3% 20,5% 47,1% 16,3% 24,6% 5 Pärnu Sadam 53,8% 16,8% 28,8% 25,8% 51,6% 13,1% 21,5% 6 Jurmala Betsafe 51,7% 17,1% 31,3% 24,4% 48,4% 18,3% 26,5% 7 Taltech 51,0% 15,6% 29,3% 18,7% 56,1% 14,5% 25,0% 8 Valmiera Glass VIA 50,9% 16,6% 28,4% 23,8% 54,4% 14,4% 22,9% 9 Tallinna Kalev/TLÜ 50,5% 15,1% 32,8% 24,6% 55,0% 15,7% 21,4% 10 Rakvere Tarvas 50,4% 14,2% 24,6% 23,5% 56,0% 16,5% 20,2% 11 Tartu Ülikool 50,1% 16,3% 25,6% 20,2% 52,8% 14,8% 21,0% 12 BK Liepāja 49,7% 17,9% 27,5% 21,3% 56,1% 12,5% 21,8% 13 AVIS UTILITAS Rapla 49,0% 13,0% 27,9% 17,9% 51,7% 15,6% 22,8% 14 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 46,8% 17,3% 35,1% 20,9% 57,7% 11,2% 18,4% 15 Latvijas Universitāte 46,6% 17,2% 23,4% 20,4% 51,5% 16,0% 26,7%
Neli tegurit on võitmise põhikomponendid: eFG% — visketabavus, kus kaugvise loeb 1,5 viset · TOV% — pallikaotuste osakaal rünnakutest · ORB% — ründelauas võidetud pallide osakaal oma mööda läinud visetest · FTr — tabatud vabaviskeid väljakuviske kohta. (K) tähistab sama näitajat kaitses ehk vastaste vastu. Kaitse-ORB% pole näidatud — allikas ei paku seda kõigi mängude kohta.
Visked ja mängujoonis Tabavus, kaugviskemaht ja mängu tempo-näitajad mängu kohta· veerule klõpsates sorteerid
Tabavus, kaugviskemaht ja mängu tempo-näitajad mängu kohta · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› FG% 3P% FT% 3PAr 3PM REB AST STL BLK TO 1 BC Kalev/Cramo 52,6% 40,7% 78,2% 38,1% 10,1 37,3 23,5 9,2 2,2 11,3 2 BK Ventspils 51,1% 34,7% 74,7% 39,7% 9,4 41,3 21,5 7,0 3,8 9,8 3 BK Ogre 49,1% 38,0% 75,6% 43,1% 10,9 39,0 22,7 7,4 2,1 13,2 4 VEF Rīga 48,8% 36,5% 73,2% 40,9% 9,7 39,1 21,2 7,2 3,2 11,5 5 Pärnu Sadam 47,4% 33,3% 73,4% 39,0% 7,9 37,5 19,7 6,1 2,3 14,3 6 Tallinna Kalev/TLÜ 44,6% 33,3% 73,4% 35,3% 7,9 38,8 18,2 7,4 2,4 13,6 7 Valmiera Glass VIA 43,8% 32,0% 66,0% 44,7% 9,3 37,1 19,5 5,9 2,2 15,0 8 Jurmala Betsafe 43,7% 36,2% 73,2% 43,9% 9,8 36,4 16,3 7,6 2,6 14,5 9 Taltech 43,5% 35,3% 73,4% 42,5% 10,2 36,3 18,3 7,6 2,1 13,9 10 Tartu Ülikool 43,2% 35,1% 68,3% 39,0% 8,5 35,0 17,1 6,7 2,1 13,7 11 BK Liepāja 43,0% 34,7% 69,5% 38,6% 8,6 37,8 15,6 5,0 2,0 15,9 12 AVIS UTILITAS Rapla 42,8% 32,8% 79,2% 37,9% 8,3 36,6 19,0 7,4 2,3 11,0 13 Rakvere Tarvas 42,8% 32,7% 74,3% 46,0% 9,8 34,7 15,8 8,1 1,3 12,3 14 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 41,0% 31,5% 68,5% 36,7% 7,6 40,0 17,4 5,5 1,6 15,5 15 Latvijas Universitāte 40,5% 29,6% 71,9% 41,1% 7,6 34,5 16,6 6,7 2,5 14,6
FG%/3P%/FT% — visketabavus väljakult (koos kaugvisetega), kaugvisetest ja vabavisetest · 3PAr — kaugvisete osakaal kõigist visetest · 3PM — tabatud kaugviskeid mängus · REB — lauapalle · AST — korvisööte · STL — vaheltlõikeid · BLK — blokeeringuid · TO — pallikaotusi mängus.
Kodus ja võõrsil Jaotus, tasavägised lõpud ja seeriad· veerule klõpsates sorteerid
Jaotus, tasavägised lõpud ja seeriad · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› Home +/− home Away +/− away Clutch W streak L streak 1 VEF Rīga 12–1 +15,3 12–1 +15,3 3–2 16 1 2 BK Ogre 12–1 +15,4 11–2 +11,2 6–1 15 2 3 BC Kalev/Cramo 10–2 +24,2 12–1 +23,2 2–1 8 1 4 BK Ventspils 9–3 +23,4 11–3 +18,7 0–3 8 2 5 AVIS UTILITAS Rapla 7–5 +2,4 6–7 −5,5 3–0 5 5 6 Jurmala Betsafe 8–5 +7,6 5–6 −1,9 4–4 5 4 7 Pärnu Sadam 10–3 +4,6 3–10 −8,6 4–3 3 3 8 Rakvere Tarvas 7–6 −4,2 5–8 −4,5 1–3 3 4 9 Tartu Ülikool 7–5 +0,1 4–9 −14,2 4–2 3 4 10 Tallinna Kalev/TLÜ 7–6 +2,5 2–10 −9,4 2–5 3 6 11 Valmiera Glass VIA 4–9 −5,2 5–8 −10,5 2–3 3 7 12 Taltech 5–8 −6,7 3–10 −12,8 3–4 3 7 13 Latvijas Universitāte 5–8 −7,2 2–11 −13,8 1–1 1 5 14 BK Liepāja 4–9 −11,5 0–12 −19,1 1–3 2 12 15 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 1–10 −18,8 0–10 −17,2 0–1 1 16
Tasavägised — mängud, mis otsustati 5 või vähema punktiga. Võidu- ja kaotusteseeria on hooaja pikimad järjestikused seeriad.
Veerandaegade profiil Keskmine skoor veerandaja kaupa: visatud–lubatud (vahe)· veerule klõpsates sorteerid
Keskmine skoor veerandaja kaupa: visatud–lubatud (vahe) · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› Q1 Q2 Q3 Q4 Comebacks 1 BC Kalev/Cramo 23,8–16,7 (+7,2) 23,7–18,0 (+5,7) 22,0–17,8 (+4,2) 23,0–16,2 (+6,7) 1 2 BK Ventspils 24,0–20,6 (+3,4) 25,7–17,6 (+8,1) 24,2–17,5 (+6,7) 21,3–19,2 (+2,0) 0 3 VEF Rīga 21,6–18,7 (+2,9) 21,5–17,7 (+3,8) 21,4–19,3 (+2,2) 22,2–15,8 (+6,4) 4 4 BK Ogre 22,8–20,2 (+2,7) 22,9–19,2 (+3,7) 23,5–18,7 (+4,9) 21,7–19,8 (+1,9) 2 5 Jurmala Betsafe 21,1–18,0 (+3,1) 19,1–18,1 (+1,0) 18,5–17,9 (+0,7) 18,8–20,1 (−1,4) 1 6 AVIS UTILITAS Rapla 18,1–20,4 (−2,2) 20,4–19,3 (+1,1) 18,3–19,7 (−1,4) 20,4–19,7 (+0,7) 2 7 Pärnu Sadam 20,9–20,9 (±0,0) 19,8–21,2 (−1,4) 20,2–19,6 (+0,6) 20,0–21,2 (−1,1) 1 8 Tallinna Kalev/TLÜ 21,5–20,4 (+1,1) 19,8–22,1 (−2,3) 22,6–21,7 (+0,9) 19,7–22,8 (−3,0) 0 9 Rakvere Tarvas 20,2–21,3 (−1,2) 19,3–20,6 (−1,3) 20,3–20,2 (+0,1) 20,6–22,5 (−1,9) 1 10 Tartu Ülikool 20,4–21,1 (−0,8) 17,5–21,9 (−4,4) 17,8–19,7 (−1,9) 18,8–19,0 (−0,2) 1 11 Valmiera Glass VIA 20,9–22,5 (−1,7) 20,1–22,1 (−2,0) 19,3–23,3 (−4,0) 20,3–20,7 (−0,4) 2 12 Latvijas Universitāte 18,4–21,5 (−3,1) 17,0–20,6 (−3,7) 18,8–19,7 (−0,9) 17,2–19,0 (−1,8) 1 13 Taltech 20,3–22,4 (−2,2) 20,7–22,3 (−1,6) 19,9–24,0 (−4,2) 20,5–22,4 (−1,9) 1 14 BK Liepāja 17,5–23,6 (−6,0) 18,8–22,8 (−4,1) 20,4–21,7 (−1,3) 20,0–23,2 (−3,2) 1 15 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 19,5–23,2 (−3,8) 19,0–22,1 (−3,1) 16,0–23,6 (−7,6) 20,4–24,0 (−3,6) 0
Iga veerandaja lahter: keskmiselt visatud–lubatud punktid ja sulgudes vahe. Tagasitulekuid — võidud mängudes, kus 3. veerandaja järel oldi kaotusseisus. Veerandaegade andmed on olemas 188 mängu kohta 189-st.
Oodatavad võidud Tegelikud võidud vs punktivahest oodatavad võidud (Pythagorase valem)· veerule klõpsates sorteerid
Tegelikud võidud vs punktivahest oodatavad võidud (Pythagorase valem) · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› W–L Exp. W Diff 1 Tartu Ülikool 11–14 5,3 +5,7 2 Latvijas Universitāte 7–19 3,3 +3,7 3 Rakvere Tarvas 12–14 8,4 +3,6 4 Taltech 8–18 4,5 +3,5 5 Valmiera Glass VIA 9–17 5,7 +3,3 6 AVIS UTILITAS Rapla 13–12 10,6 +2,4 7 Pärnu Sadam 13–13 10,8 +2,2 8 BK Liepāja 4–21 1,9 +2,1 9 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 1–20 1,0 ±0,0 10 Tallinna Kalev/TLÜ 9–16 9,3 −0,3 11 BK Ogre 23–3 23,4 −0,4 12 VEF Rīga 24–2 24,4 −0,4 13 Jurmala Betsafe 13–11 15,5 −2,5 14 BC Kalev/Cramo 22–3 24,6 −2,6 15 BK Ventspils 20–6 25,2 −5,2
Oodatud võidud tulenevad hooaja visatud ja lubatud punktidest (Pythagorase valem). Plussis vahe tähendab, et meeskond on võitnud oodatust rohkem — tihti tasavägiste mängude oskuse või õnne toel; miinus viitab vastupidisele.
VEF Rīga 0–1 2–0 — 2–0 2–0 2–0 1–1 2–0 2–0 2–0 2–0 2–0 2–0 2–0 1–0
BK Ogre 1–0 2–0 0–2 — 1–1 2–0 2–0 2–0 2–0 2–0 2–0 2–0 2–0 2–0 1–0
Taltech 0–2 0–1 0–2 0–2 1–1 0–2 1–1 0–2 1–1 0–2 1–1 — 1–1 2–0 1–0
BK Liepāja 0–2 0–2 0–2 0–2 0–1 0–2 1–1 1–0 0–2 1–0 0–2 0–2 0–2 — 1–1