Liigu põhisisu juurde
Koondis ja suurvõistlused
Meeskondade statistika Eesti sportlased välismaal
Koondis ja suurvõistlused
Meeskondade süvastatistika kogu hooaja kohta — Eesti-Läti liiga põhiturniir ning mõlemad play-off'id koos. Reitingud on punktid 100 rünnaku (possessiooni) kohta; rünnakute arv on hinnatud viskete, vabavisete, pallikaotuste ja ründelaudade põhjal. Iga tabeli all on näitajate selgitus.
Reitingud · 2018-19 Rünnak ja kaitse 100 rünnaku (possessiooni) kohta· veerule klõpsates sorteerid
Rünnak ja kaitse 100 rünnaku (possessiooni) kohta · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› W–L PPG OPP PPG +/− Pace ORtg DRtg NetRtg 1 VEF Rīga 29–3 92,1 70,3 +21,8 75,8 121,6 92,8 +28,8 2 BC Kalev/Cramo 34–4 92,2 73,5 +18,8 77,1 119,6 95,3 +24,3 3 BK Ventspils 31–1 90,0 72,4 +17,6 74,0 121,5 97,8 +23,8 4 BK Ogre 19–13 89,5 82,0 +7,5 78,7 113,8 104,2 +9,5 5 Tallinna Kalev/TLÜ 18–20 82,1 82,0 +0,1 76,9 106,8 106,7 +0,1 6 Pärnu Sadam 19–21 77,8 79,0 −1,2 75,7 102,7 104,4 −1,6 7 Taltech 17–19 80,8 82,6 −1,8 75,3 107,3 109,8 8 Jurmala Betsafe 13–15 77,7 79,7 −2,0 74,8 103,8 106,6 9 Tartu Ülikool 15–19 77,7 81,4 −3,8 74,8 103,8 108,9 10 AVIS UTILITAS Rapla 14–20 78,0 83,2 −5,1 76,1 102,6 109,4 11 Valmiera Glass VIA 8–20 79,1 86,2 −7,1 76,3 103,7 113,0 12 Latvijas Universitāte 9–19 70,4 78,3 −7,9 74,5 94,5 105,1 13 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 7–21 70,6 81,6 −11,1 73,1 96,5 111,7 14 BK Liepāja 7–21 76,8 89,3 −12,5 75,1 102,3 118,9 15 Jekabpils/SMScredit.lv 2–26 67,3 90,9 −23,6 76,5 87,9 118,8
−2,4
−2,7
−5,0
−6,8
−9,4
−10,6
−15,1
−16,6
−30,9
W–L — võidud–kaotused · PPG/OPP PPG — visatud/lubatud punkte mängus · Pace — rünnakute (possessioonide) arv mängus · ORtg/DRtg — visatud/lubatud punkte 100 rünnaku kohta · NetRtg — nende vahe: mida suurem, seda tugevam meeskond.
Neli tegurit Rünnak (eFG%, pallikaotused, ründelauad, vabavisked) ja kaitse· veerule klõpsates sorteerid
Rünnak (eFG%, pallikaotused, ründelauad, vabavisked) ja kaitse · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› eFG% TOV% ORB% FTr Opp eFG% Opp TOV% Opp FTr 1 BK Ventspils 57,4% 13,7% 31,4% 30,4% 46,9% 15,3% 17,5% 2 VEF Rīga 57,0% 13,8% 36,2% 21,6% 45,8% 17,3% 20,1% 3 BC Kalev/Cramo 56,1% 14,0% 35,0% 24,8% 47,3% 18,1% 22,1% 4 BK Ogre 54,5% 15,2% 31,5% 22,5% 48,4% 15,1% 27,9% 5 Tallinna Kalev/TLÜ 51,0% 15,4% 30,3% 20,9% 49,7% 13,7% 20,0% 6 Valmiera Glass VIA 50,3% 15,3% 27,3% 20,2% 53,5% 14,6% 26,5% 7 Taltech 50,2% 13,9% 30,9% 19,0% 52,6% 15,5% 23,4% 8 BK Liepāja 49,7% 15,1% 24,6% 23,0% 56,4% 13,2% 22,8% 9 Jurmala Betsafe 49,5% 16,5% 33,5% 21,8% 52,0% 16,7% 24,5% 10 AVIS UTILITAS Rapla 49,4% 15,7% 28,6% 20,4% 51,8% 14,6% 23,8% 11 Pärnu Sadam 49,3% 15,5% 29,2% 21,7% 49,8% 15,3% 20,3% 12 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 49,0% 17,8% 25,1% 19,2% 52,4% 13,2% 19,1% 13 Tartu Ülikool 47,0% 13,6% 31,8% 23,2% 52,5% 15,1% 19,3% 14 Latvijas Universitāte 46,0% 16,6% 27,8% 21,5% 51,7% 18,3% 23,3% 15 Jekabpils/SMScredit.lv 45,6% 19,3% 24,5% 17,4% 56,6% 13,4% 19,4%
Neli tegurit on võitmise põhikomponendid: eFG% — visketabavus, kus kaugvise loeb 1,5 viset · TOV% — pallikaotuste osakaal rünnakutest · ORB% — ründelauas võidetud pallide osakaal oma mööda läinud visetest · FTr — tabatud vabaviskeid väljakuviske kohta. (K) tähistab sama näitajat kaitses ehk vastaste vastu. Kaitse-ORB% pole näidatud — allikas ei paku seda kõigi mängude kohta.
Visked ja mängujoonis Tabavus, kaugviskemaht ja mängu tempo-näitajad mängu kohta· veerule klõpsates sorteerid
Tabavus, kaugviskemaht ja mängu tempo-näitajad mängu kohta · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› FG% 3P% FT% 3PAr 3PM REB AST STL BLK TO 1 BK Ventspils 50,2% 38,9% 75,1% 36,9% 8,9 39,6 21,1 7,5 2,7 11,6 2 BC Kalev/Cramo 50,0% 37,5% 75,1% 32,5% 8,2 41,1 22,8 9,4 3,7 12,6 3 VEF Rīga 48,9% 39,0% 71,5% 41,1% 10,9 43,2 24,3 8,3 3,8 12,3 4 BK Ogre 46,5% 36,2% 75,9% 44,4% 10,9 40,7 20,6 6,8 2,3 13,8 5 Tallinna Kalev/TLÜ 45,3% 34,7% 74,4% 33,0% 7,7 39,8 14,6 7,7 3,1 13,6 6 Pärnu Sadam 44,1% 34,3% 70,7% 30,2% 6,7 38,7 19,3 7,0 2,0 13,5 7 AVIS UTILITAS Rapla 44,1% 31,6% 75,2% 33,4% 6,9 36,5 19,1 7,0 3,4 13,7 8 Taltech 44,0% 32,4% 74,8% 38,0% 8,3 37,2 18,8 7,2 2,8 12,1 9 BK Liepāja 43,7% 33,3% 73,5% 36,4% 7,6 33,4 12,8 5,6 1,9 12,7 10 Jurmala Betsafe 43,0% 32,1% 68,8% 40,7% 8,4 39,2 16,8 7,4 2,4 14,5 11 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 42,8% 31,4% 70,3% 39,7% 7,5 35,2 15,2 5,7 1,8 14,6 12 Valmiera Glass VIA 42,1% 32,9% 71,3% 49,3% 10,6 35,2 16,4 6,1 2,1 13,3 13 Latvijas Universitāte 40,8% 27,6% 63,2% 37,5% 6,4 34,5 15,5 8,8 1,9 14,2 14 Tartu Ülikool 40,7% 30,3% 68,9% 41,8% 8,4 38,2 17,7 7,1 1,2 12,0 15 Jekabpils/SMScredit.lv 38,4% 33,0% 65,1% 43,3% 8,9 34,0 16,1 6,6 1,0 16,6
FG%/3P%/FT% — visketabavus väljakult (koos kaugvisetega), kaugvisetest ja vabavisetest · 3PAr — kaugvisete osakaal kõigist visetest · 3PM — tabatud kaugviskeid mängus · REB — lauapalle · AST — korvisööte · STL — vaheltlõikeid · BLK — blokeeringuid · TO — pallikaotusi mängus.
Kodus ja võõrsil Jaotus, tasavägised lõpud ja seeriad· veerule klõpsates sorteerid
Jaotus, tasavägised lõpud ja seeriad · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› Home +/− home Away +/− away Clutch W streak L streak 1 BC Kalev/Cramo 18–1 +20,8 16–3 +16,7 2–0 11 1 2 BK Ventspils 17–0 +18,4 14–1 +16,7 6–0 31 1 3 VEF Rīga 15–1 +27,3 14–2 +16,4 2–2 17 1 4 BK Ogre 10–6 +9,8 9–7 +5,2 1–7 7 3 5 Pärnu Sadam 10–9 −0,5 9–12 −1,9 3–5 3 3 6 Tallinna Kalev/TLÜ 8–10 −0,3 10–10 +0,4 6–8 6 5 7 Taltech 9–10 −1,2 8–9 −2,6 5–3 4 7 8 Tartu Ülikool 8–9 +1,6 7–10 −9,2 4–4 3 3 9 AVIS UTILITAS Rapla 7–10 −3,3 7–10 −7,0 4–3 3 4 10 Jurmala Betsafe 6–8 −1,0 7–7 −3,1 4–4 4 4 11 Latvijas Universitāte 5–9 −8,9 4–10 −6,9 4–3 2 5 12 Valmiera Glass VIA 6–8 −5,4 2–12 −8,9 3–3 2 7 13 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 2–12 −14,6 5–9 −7,5 4–2 1 5 14 BK Liepāja 5–9 −10,0 2–12 −14,9 1–2 2 6 15 Jekabpils/SMScredit.lv 1–13 −24,7 1–13 −22,6 0–3 2 21
Tasavägised — mängud, mis otsustati 5 või vähema punktiga. Võidu- ja kaotusteseeria on hooaja pikimad järjestikused seeriad.
Veerandaegade profiil Keskmine skoor veerandaja kaupa: visatud–lubatud (vahe)· veerule klõpsates sorteerid
Keskmine skoor veerandaja kaupa: visatud–lubatud (vahe) · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› Q1 Q2 Q3 Q4 Comebacks 1 VEF Rīga 22,8–18,7 (+4,1) 21,5–17,5 (+4,0) 24,5–16,8 (+7,8) 22,6–16,6 (+6,0) 2 2 BC Kalev/Cramo 23,9–19,1 (+4,8) 23,0–18,9 (+4,1) 24,0–16,9 (+7,1) 21,3–18,5 (+2,8) 1 3 BK Ventspils 22,8–19,0 (+3,9) 22,5–17,7 (+4,8) 22,9–18,6 (+4,3) 21,7–17,1 (+4,7) 6 4 BK Ogre 22,7–20,8 (+1,9) 22,7–18,5 (+4,3) 21,0–21,0 (±0,0) 22,2–20,6 (+1,6) 1 5 Tallinna Kalev/TLÜ 20,7–20,3 (+0,4) 19,0–20,2 (−1,2) 20,4–19,5 (+0,9) 19,5–19,5 (−0,1) 6 6 Pärnu Sadam 18,4–19,8 (−1,3) 18,3–20,2 (−1,9) 19,0–20,0 (−1,0) 21,1–18,5 (+2,6) 8 7 Taltech 20,1–20,8 (−0,7) 20,0–20,4 (−0,3) 21,0–19,6 (+1,4) 19,1–21,2 (−2,1) 1 8 Jurmala Betsafe 20,0–17,9 (+2,1) 19,9–19,9 (±0,0) 19,0–21,4 (−2,4) 17,6–19,7 (−2,1) 4 9 Tartu Ülikool 17,9–19,8 (−1,9) 19,5–19,3 (+0,2) 18,0–22,8 (−4,8) 20,6–19,3 (+1,3) 3 10 AVIS UTILITAS Rapla 19,1–20,6 (−1,5) 18,7–21,0 (−2,3) 20,6–20,6 (+0,1) 19,3–20,9 (−1,5) 3 11 Valmiera Glass VIA 20,7–20,1 (+0,6) 20,7–21,7 (−1,0) 19,3–20,4 (−1,1) 16,6–22,1 (−5,5) 1 12 Latvijas Universitāte 17,7–19,5 (−1,8) 17,3–18,9 (−1,7) 17,8–20,7 (−2,9) 17,7–19,3 (−1,5) 3 13 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 17,2–20,9 (−3,7) 16,5–20,5 (−4,0) 17,9–20,3 (−2,4) 18,5–19,2 (−0,6) 5 14 BK Liepāja 20,6–23,3 (−2,8) 19,1–20,5 (−1,4) 18,6–22,8 (−4,2) 17,7–21,9 (−4,1) 0 15 Jekabpils/SMScredit.lv 17,4–23,5 (−6,1) 17,5–22,9 (−5,3) 16,3–23,0 (−6,7) 16,5–21,1 (−4,7) 1
Iga veerandaja lahter: keskmiselt visatud–lubatud punktid ja sulgudes vahe. Tagasitulekuid — võidud mängudes, kus 3. veerandaja järel oldi kaotusseisus. Veerandaegade andmed on olemas 239 mängu kohta 242-st.
Oodatavad võidud Tegelikud võidud vs punktivahest oodatavad võidud (Pythagorase valem)· veerule klõpsates sorteerid
Tegelikud võidud vs punktivahest oodatavad võidud (Pythagorase valem) · veerule klõpsates sorteerid Meeskond Meeskond› W–L Exp. W Diff 1 AVIS UTILITAS Rapla 14–20 9,9 +4,1 2 BK Liepāja 7–21 3,0 +4,0 3 Latvijas Universitāte 9–19 5,2 +3,8 4 BC Valga-Valka/Maks&Moorits 7–21 3,2 +3,8 5 Tartu Ülikool 15–19 11,6 +3,4 6 Taltech 17–19 15,2 +1,8 7 Jekabpils/SMScredit.lv 2–26 0,4 +1,6 8 Valmiera Glass VIA 8–20 6,4 +1,6 9 Jurmala Betsafe 13–15 11,5 +1,5 10 Pärnu Sadam 19–21 17,8 +1,2 11 BK Ventspils 31–1 30,5 +0,5 12 Tallinna Kalev/TLÜ 18–20 19,1 −1,1 13 VEF Rīga 29–3 31,3 −2,3 14 BC Kalev/Cramo 34–4 36,5 −2,5 15 BK Ogre 19–13 24,7 −5,7
Oodatud võidud tulenevad hooaja visatud ja lubatud punktidest (Pythagorase valem). Plussis vahe tähendab, et meeskond on võitnud oodatust rohkem — tihti tasavägiste mängude oskuse või õnne toel; miinus viitab vastupidisele.
BK Ogre 0–2 0–3 0–3 — 1–1 2–0 2–2 1–1 2–0 2–0 2–0 1–1 2–0 2–0 2–0
Taltech 0–2 0–2 0–2 2–2 1–4 2–3 — 2–0 0–2 2–0 1–1 1–1 2–0 2–0 2–0
BK Liepāja 0–2 0–2 0–2 0–2 1–1 0–2 0–2 0–2 1–1 0–2 2–0 0–2 2–0 — 1–1